TRYCHOLOGIA

ŚWIADOMOŚĆ

Zachęcamy Cię do skorzystania z badań trychologicznych, które oferuje SALON LENIK.

Trychologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy.

Chcemy żyć możliwie jak najdłużej z zadowalającą sprawnością, w zdrowiu, sile i z zachowaniem urody. Trychologia wspiera zdrowe życie koncentrując się na włosach i skórze naszej głowy. Z roku na rok rośnie zainteresowanie metodami leczenia stosowanymi w Trychologii. W folozofii działania Salonu Lenik mieści się kompleksowa obsługa klientów, dlatego poszerzyliśmy ofertę o usługi trychologiczne.

Zadbaj o stan zdrowotny swoich włosów
i skóry głowy.

SCHORZENIA

TRYCHOLOGIA obejmuje badanie owłosionej skóry głowy, diagnozowanie przyczyn występowania chorób głowy, a następnie ich leczenie.

Do najczęściej występujących schorzeń należą:

  • łupież,
  • łysienie,
  • łojotok,
  • grzybica skóry głowy,
  • zaburzenia struktury łodygi włosa,
  • podrażniona oraz wrażliwa skóra głowy.

BADANIA

Badanie trychologiczne polega na:

 

– szczegółowej weryfikacji stanu skóry głowy, stanu włosów, mieszków włosowych, faz wzrostu włosów, cebulek. Pozwala na postawienie diagnozy problemów z włosami i skórą głowy,

– diagnozowaniu chorób włosów i skóry głowy. Diagnoza jest najważniejsza. Chorób związanych z włosami i skórą głowy jest bardzo wiele, tak jak i przyczyn odpowiedzialnych za wypadanie włosów.

PIERWSZA WIZYTA

Pierwsza wizyta trwa około 1 godziny.

Podczas wizyty wykonywane jest dokładne badanie skóry głowy za pomocą TRICHOSKOPU – profesjonalnej kamery wizyjnej penetrującej włosy i skórę na bardzo dużym zbliżeniu, w efekcie czego uzyskuje się pełną historię włosów i sprawdza skórę głowy pod kątem zmian, wyprysków, oznak zapalenia czy uszkodzonych mieszków włosowych.

Przeprowadzamy również szczegółowy wywiad medyczny na podstawie analizy wyników morfologii przeprowadzonych wcześniej przez laboratorium medyczne.

PROBLEMY

Większość problemów trychologicznych ma swoje korzenie w błędnej pielęgnacji, więc nie wymagają leczenia farmakologicznego. Odpowiedni dobór szamponów oraz wcierek ze składnikami aktywnymi rozwiązuje większość schorzeń związanych ze skórą głowy.

Pierwsze co należy zrobić to sprawdzić stan skóry głowy w badaniu zwanym trichoskopią, które wykonujemy w SALONIE LENIK oraz wykonać badania krwi w laboratorium medycznym i przeanalizować je z trychologiem pod kątem ewentualnych chorób włosów i skóry głowy.

ZAPRASZAMY

SALON LENIK dobierze dla Ciebie odpowiednią kurację oraz pielęgnację skóry i włosów, która utrzyma długofalowe efekty. Jeżeli zachodzi taka potrzeba to możemy udzielić porady osobom wymagającym przeszczepu włosów. Pomożemy również tym, którzy chcą zyskać nowe włosy w postaci peruk, czy systemów zagęszczających włosy. Udzielimy odpowiednich wskazówek i porad jak dbać o włosy po przebytej chemioterapii.

DOROTA LENIK – właścicielka SALONU LENIK jest certyfikowanym członkiem POLSKIEGO STOWARZYSZENIA TRYCHOLOGÓW.

SALON LENIK jest oficjalnym partnerem specjalistycznych produktów trychologicznych firmy TRICOART, dzięki którym pomożemy Ci dobrać odpowiednie kosmetyki terapeutyczne.

Dodatkowo klienci SALONU LENIK posiadają 10% zniżki na badania morfologiczno-analityczne.

Jeżeli czujesz dyskomfort związany z własnymi włosami lub skórą głowy zadzwoń do SALONU LENIK i umów się na wizytę z naszym specjalistą trychologiem.